Blog

Nasza firma już od dłuższego czasu realizuje działania z obszaru CSR poprzez:

Lokalne firmy telekomunikacyjne to liderzy w działaniach społecznej odpowiedzialności biznesu. Najczęściej robią to jednak intuicyjnie, nie zawsze mając świadomość, że właśnie realizują działania w obszarze CSR. Projekt Tele.Odpowiedzialni powstał po to, aby promować takie zachowania. Podczas MiŚOT Meeting w dniach 22-24.10.2018, w trakcie uroczystej gali, wręczone zostały kolejne Certyfikaty Tele.Odpowiedzialnych firmom, które zadeklarowały działania zgodne z kodeksem CSR dla MiŚOT oraz zapoznały się z katalogiem działań CSR Tele.Odpowiedzialni na lata 2018/2019.

Więcej na temat projektu: http://misot.pl/teleodpowiedzialni/

Awaryjne działanie sieci w okresie 31 października 2018

Informujemy że w dniu 31.10.2018 na obszarze Rudy Śląskiej 1 (ulice Bzów, Magnolii, Brańskiego, Fiołków) wystąpią przerwy w świadczeniu naszych usług lub niepoprawne ich działanie. Powyższe prace musimy wykonać  w związku z remontem ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej i budowie nowego ronda. Powyższe prace są  całkowicie niezależna od nas, ponieważ Orange SA musiał przebudować kanalizację w której prowadzone są nasze światłowody, przepraszamy za utrudnienia.

Z przyjemnością informujemy że nasza firma uzyskała prestiżowy tytuł Geparda Biznesu 2017 na podstawie analizy wyników naszej firmy za rok 2017. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu na stronie http://gepardybiznesu.pl/2018/10/10/gepardy-biznesu-2017-telekomunikacji/.

Awaryjne działanie sieci w okresie 20-24 września 2018

Z przykrością informujemy że w okresie od 20 do 24 września na obszarze Rudy Śląskiej 1 występowały przerwy w świadczeniu naszych usług lub niepoprawne ich działanie. Powyższa awaria wystąpiła w związku z remontem ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej w wyniku którego nastąpiło uszkodzenie kanalizacji firmy Orange S.A oraz zerwanie naszych światłowodów które są prowadzone w wydzierżawionej kanalizacji. Powyższa awaria była całkowicie niezależna od nas, przepraszamy za niepoprawne działanie usług oraz za utrudnienia.

Uszkodzenie światłowodu w wydzierżawionej kanalizacji zmusiło nas do wymiany odcina 300m między studniami, oraz wykonanie nowych połączeń.

Co to jest i dlaczego warto z niej korzystać?

Ilu z nas bezsilnie czekało aż na stronie załaduje się film? Żółwie tempo Internetu sprzyja tworzeniu wyszukanych epitetów w dobie wszechobecnego uzależnienia od sieci. Prędkość łącza ma dziś przecież wpływ na naszą pracę, formę odpoczynku czy nawet życie towarzyskie. Natomiast my, szeregowi użytkownicy jesteśmy często bezradni wobec rozmaitych problemów technicznych, od których tak często zależy nasza codzienność. Bez obaw! Szansą na wyeliminowanie wszelkich przeszkód w tej materii jest technologia światłowodowa – prawdziwa rewolucja w przesyłaniu danych.

Technologia światłowodowa – co to jest?

Rosnące wymagania użytkowników Internetu oczekujących coraz szybszego transferu, kazały dostawcom podnieść technologiczną poprzeczkę. Tak zrodził się pomysł na FTTH czyli Fiber To The Home (światłowód do domu). Jest to koncepcja, która zakłada dostarczenie światłowodu osobno do domu każdego użytkownika, wykluczając zbędne pośrednictwo. Dotychczas operatorzy decydowali się co najwyżej na doprowadzenie nowoczesnego łącza jedynie do bloku, skąd poszczególni odbiorcy musieli czerpać przekaz przez tradycyjne przewody. Światłowód natomiast, stworzony z przeźroczystego włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych przesyła dane za pomocą światła, przez co pracuje błyskawicznie i nie jest narażony na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Infrastruktura FTTH zapewnia dzięki temu pełną szerokość pasma, a w konsekwencji właściwie nieograniczony, bardzo szybki transfer dla odbiorcy.

Technologia światłowodowa – zalety 

Technologia tradycyjna zestawiona ze światłowodową jest co najmniej anemiczna w kwestii prędkości, ale nowoczesna koncepcja transferu danych ma przewagę w jeszcze kilku innych aspektach. Przede wszystkim FTTH wykorzystuje sygnał optyczny, który nie jest narażony na zakłócenia, tak częste przy wykorzystaniu tradycyjnych środków przekazu. W paśmie światłowodu nie zachodzi ponadto zjawisko współdzielenia, dzięki czemu łącze umożliwia dostęp do wielu usług telekomunikacyjnych jednocześnie i bez ograniczeń.

Brak barier spowalniających transfer oraz szeroka dostępność symetrycznego pasma jest dodatkowo okraszona niezwykle niską awaryjnością, gdyż pomiędzy użytkownikiem a serwerownią nie występują żadne urządzenia aktywne (zasilane). Eksperci wskazują też na niebywale niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, a przy tym na bardzo długą żywotność technologii. Co ciekawe, wykorzystanie światłowodów podnosi poziom bezpieczeństwa, ponieważ taka transmisja jest o wiele trudniejsza do przechwycenia i podsłuchania przez osoby nieupoważnione.

Krótko mówiąc system światłowodowy umożliwia użytkownikowi niezwykle szybki i stabilny dostęp do sieci, jednocześnie podnosząc komfort korzystania z Internetu, niezależnie od przeciwności atmosferycznych czy ludzkich złośliwości. Warto natomiast zaznaczyć, że mimo postępu technologicznego, w Polsce sieci światłowodowe nie są jeszcze wysoce rozwinięte. Ekspansja FTTH to spory koszt, który jednak na dłuższą metę z pewnością okaże się trafioną inwestycją.